Blog
Widziane z pozycji siedzącej
Adam Pietrasiewicz
Adam Pietrasiewicz Jakoś sobie radzę
42 obserwujących 692 notki 421924 odsłony
Adam Pietrasiewicz, 10 kwietnia 2017 r.

Czy USA powie "sprawdzam"?

1067 17 0 A A A

image

Wspólny komunikat Rosji i Iranu jest jednoznaczny: jakakolwiek próba ataku na Syrię, skądkolwiek by pochodziła, spowoduje militarną ripostę ze strony Rosji i Iranu i ich sojuszników.

"Operacja zrealizowana przez Stany Zjednoczone Ameryki była aktem agresji przeciwko Syrii: przekroczona została czerwona linia. Od tej chwili każda agresja spotka się z odpowiedzią siłową, a Stany Zjednoczone znają środki, którymi dysponujemy by tego dokonać".

Zagranie pokerowe, ale przynajmniej sprawy są jasne.

Chiny milczą zwracając jedynie uwagę na fakt, że ostatnie działania USA powodują ryzyko bezpośredniej konfrontacji Waszyngtonu z Moskwą.

Wygląda na to, że Trump uległ presji, którą wywierają na niego ci, którzy faktycznie rządzą światem. Interesy, o które tu chodzi są ważniejsze, niż tylko kwestie dominacji nad ropą naftową czy gazem. Ludzie rządzący światem chcą za wszelką cenę obronić i utrzymać system, który powstał po drugiej wojnie światowej, a który na trochę ponad jedną dekadę zdominował cały świat po upadku ZSRR.

Jaka jest cena, którą są gotowi za to zapłacić? (Pamiętajmy, że nie bez podstaw oni spodziewają się, że sami za nic płacić nie będą musieli, że to MY tę cenę, jakakolwiek by ona była, będziemy musieli zapłacić. MY, czyli zwyczajni ludzie, 99,99% mieszkańców Ziemi.)

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Z pustego, to i Salomon na krzywe drzewo skacze.
I żeby nie było, że nie mówiłem - moje wpisy w blogu w Salonie24 MOŻNA kopiować, powielać i cytować, ale tylko podając źródło (link) i moje dane, jako autora. Wszystkiego o mnie można się dowiedzieć wpisując w Googlach po prostu "adam pietrasiewicz" (http://tiny.pl/1957).

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Czy przeczytał Pan wpis? Czy też przeczytał Pan jedynie pierwsze zdanie do pierwszego...
  • https://dorzeczy.pl/kraj/20231/Poslanka-Nowoczesnej-zaklocila-spotkanie-o-Zolnierzach-Wykletych-B...
  • Każdy, kto zachowuje się jak zwierzę. Tak. Top są kanalie takie same jak ci, którzy wtedy...

Tagi

Tematy w dziale Polityka