Blog
Widziane z pozycji siedzącej
Adam Pietrasiewicz
Adam Pietrasiewicz Jakoś sobie radzę
42 obserwujących 692 notki 421924 odsłony
Adam Pietrasiewicz, 7 kwietnia 2017 r.

Neobarbarzyństwo

477 29 0 A A A

image

Podsumowując nieco historię ataku amerykańskiego na Syrię:

Należy wszystkim przypomnieć i nigdy tego nie zapominać, że po II Wojnie Światowej zostały ustalone pewne reguły działania na scenie międzynarodowej. Jedną z tych reguł jest (w wielkim skrócie) to, że NIE WOLNO napadać na inne państwo bez zgody ONZ.

Nie ma znaczenia pod jakim pretekstem dokonuje się takiej napaści - jeśli nie ma zgody ONZ, to jest to całkowicie nielegalne.

Zrozumiałym jest, że przeciętny zjadacz fejsbuka ma to głęboko w nosie i uważa, że normalnym jest, że USA robią co chcą na Bliskim Wschodzie (przy okazji większość tych zjadaczy kipi świętym gniewem, gdy pojawiają się tam Rosjanie). Przeciętny zjadacz fejsbuka jest zazwyczaj prymitywny i przyjmuje do wiadomości jedynie prawo silniejszego.

Ale właśnie po to, żeby ograniczyć możliwości działania takich prymitywów utworzono Kartę Narodów Zjednoczonych http://www.unic.un.org.pl/dokumenty/karta_onz.php do której załączam odnośnik. Ja wiem, że to wzbudzi u większości uśmiech politowania, ale cywilizacja polega na tym, że tworzone są prawa, które mają ograniczać barbarzyństwo. Jak się tych praw nie przestrzega, to barbarzyństwo wyłazi z nas.

Bardzo smutne jest to, że Prezydent RP przed wydaniem oświadczenia popierającego agresję USA na Syrię najwyraźniej nie zapoznał się z najważniejszym dokumentem ONZ. Jest to szczególnie oburzające gdy się weźmie pod uwagę, że Prezydent RP jest doktorem prawa. Ignorując zapisy tego fundamentalnego dla świata dokumentu pan Prezydent RP staje się neobarbarzyńcą.

Oświadczenie Prezydenta RP w sprawie amerykańskiej operacji w Syrii

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Z pustego, to i Salomon na krzywe drzewo skacze.
I żeby nie było, że nie mówiłem - moje wpisy w blogu w Salonie24 MOŻNA kopiować, powielać i cytować, ale tylko podając źródło (link) i moje dane, jako autora. Wszystkiego o mnie można się dowiedzieć wpisując w Googlach po prostu "adam pietrasiewicz" (http://tiny.pl/1957).

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Czy przeczytał Pan wpis? Czy też przeczytał Pan jedynie pierwsze zdanie do pierwszego...
  • https://dorzeczy.pl/kraj/20231/Poslanka-Nowoczesnej-zaklocila-spotkanie-o-Zolnierzach-Wykletych-B...
  • Każdy, kto zachowuje się jak zwierzę. Tak. Top są kanalie takie same jak ci, którzy wtedy...

Tagi

Tematy w dziale Polityka